logo text full

Najpopularniejsze mity budowlane – prawda czy fałsz?

126731698 m1

Czy wiedziałeś, że Wielki Mur Chiński wcale nie jest widoczny z kosmosu, człowiek wykorzystuje możliwości mózgu w całości, a nie zaledwie w 10 proc., a Einstein, wbrew popularnemu przekonaniu, był świetnym uczniem? Bardzo możliwe, że w przeszłości padłeś ofiarą mitów powtarzanych tak często, że już mało kto je kwestionuje. Wyjątkowo szkodliwe mogą okazać się mity budowlane. Zanim zadecydujesz się na inwestycję pieniędzy w nieruchomości, zakwestionuj wszystko, co wydaje Ci się, że wiesz o stawianiu nowych obiektów. Od decyzji, które podejmiesz dużo zależy! Przedstawiamy poniżej kilka często słyszanych przekłamań.

Mit 1. Ciekawa architektura jest tylko dla wybranych

Nieważne czy to perełki z zeszłych wieków, czy innowacyjne, nowe obiekty – wyjątkowe rozwiązania architektoniczne nie pozostawiają nikogo obojętnym. Wiele osób wierzy jednak, że piękne budynki można podziwiać wyłącznie z daleka. Gdy przychodzi czas opracowywania projektu obiektów przemysłowych, handlowych, biurowych czy realizacji deweloperskich, niekiedy wybór pada na projekty szablonowe i niczym się niewyróżniające. Stoi za tym często strach o to, że nietypową realizację łatwiej zepsuć. Dobra firma budowlana jest gwarancją tego, że efekt końcowy idealnie wkomponuje się w otoczenie i będzie zgodny z oczekiwaniami.

Mit 2. “Nie da się”

To zdanie trzeba wykreślić ze słownika. Nie każde żądanie klienta można zrealizować w 100 proc., jednak, gdzie jest wola tam znajdzie się sposób. Odpowiedzialna firma budowlana omówi z klientem każdy szczegół i wysłucha wszystkich pomysłów oraz zaproponuje rozwiązania, które będą idealnie odpowiadały potrzebom klienta. W zależności od przeznaczenia stawianego obiektu trzeba opracować różne projekty i wykorzystywać różne materiały. Nie ma tutaj miejsca na działanie “z automatu” i dobrzy fachowcy to wiedzą.

Mit 3. Obiekty przemysłowe i magazynowe mogą być proste

Budynki przemysłowe i magazynowe powinny być jak najbardziej funkcjonalne i przede wszystkim bardzo dokładnie zaplanowane. Wybranie najprostszego projektu może na dłuższą metę generować duże koszty i konieczność remontów.