Rewitalizacje budynków i wnętrz

Rewitalizacje

Zakres działalności SCALIO uzupełniliśmy o odnawianie elewacji, dachów oraz wnętrz obiektów, które, mimo że czasy świetności mają za sobą, to nadal stanowią niepodważalną wartość natury historycznej, a czasem nawet i użytkowej. Rewitalizacje w naszym wykonaniu to usługa kompleksowa, która jednak nie ingeruje w pierwotną formę budowli — naszym celem jest natomiast zachowanie jej pierwotnego charakteru, przy jednoczesnej implementacji nowoczesnych udogodnień i systemów, które znacząco podniosą komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Kompleksowe rewitalizacje — SCALIO

Głównym obszarem naszej działalności renowacyjnej jest odnawianie wszelkiego typu obiektów historycznych, zabytkowych oraz poprzemysłowych. Celem tychże zabiegów może być zarówno zwyczajna modernizacja — z zachowaniem pierwotnej funkcji budowli — lub też jej zaadaptowanie do zupełnie nowej roli. Jasne określenie głównego kierunku prac jest kluczowe, aby finalny efekt spełniał wszystkie oczekiwania kontrahenta, jednocześnie naturalnie wpisując się w bezpośrednie otoczenie.
Rewitalizacja obejmuje jednak wszystkie aspekty obiektu, a niemniej istotnym z nich jest jego techniczna modernizacja. Ta z kolei dotyczy przede wszystkim kwestii trwałości poszczególnych elementów — fasady, wykończenia wnętrza, ale również dachu i stolarki otworowej — oraz gospodarki energetycznej. Właściwe ocieplenie budynku oraz wymiana lub odnowienie systemów grzewczych potrafią znacząco ograniczyć koszty użytkowania, szczególnie w nieco dłuższej perspektywie.

Kompleksowe odnawianie budynków — rewitalizacje SCALIO

Wśród naszych dotychczasowych realizacji znaleźć można zarówno kamienice oraz inne przykłady zabudowy mieszkalnej, jak i lokalne kościoły czy też obiekty o znaczeniu historycznym. Podejmujemy się także modernizacji przestrzeni poprzemysłowej — klimatyczne wnętrza starych zakładów produkcyjnych są często transformowane w lokale gastronomiczne lub wysokiej klasy apartamentowce. Portfolio naszych przykładowych realizacji rewitalizacyjnych widoczne jest poniżej.

KOŚCIÓŁ - KWILCZ
Kwilcz 2012

OLANDIA
Prusim 2010 / 2012

DĄBROWSKIEGO 33
Poznań 2013

Dworcowa 2
Kwilcz 2003

Formularz kontaktowy

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez administratora danych osobowych Scalio sp. z o.o. z siedzibą w Orzeszkowie. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Informacje o podstawach i zasadach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności w zakładce RODO. *

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.