Budowa obiektów biurowych

Budowa obiektów biurowych

Wykonujemy projekty budynków komercyjnych i zajmujemy się ich kompleksową realizacją. Firma Scalio jest generalnym wykonawcą z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, dlatego jest w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Biurowce zawsze projektujemy pod kątem ich przeznaczenia, w oparciu o najnowsze trendy budowlane oraz indywidualne oczekiwania Klienta. Budujemy pojedyncze obiekty biurowe i handlowe, reprezentacyjne kompleksy komercyjne, wielkoskalowe biurowce oraz hale targowe. Wszystkie inwestycje opieramy o zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dbamy, aby każdy projekt biurowca był maksymalnie ergonomiczny i funkcjonalny, a zarazem wyróżniał się niecodzienną formą.

Doświadczony zespół kierowników budowy, architektów i specjalistów sektora budowlanego oraz współpraca z szerokim gronem sprawdzonych podwykonawców sprawia, że budowa biur wspólnie ze Scalio przebiega sprawnie. Potrzebują Państwo generalnego wykonawcy, który obejmie kontrolę nad całym procesem realizacji? Zapraszamy do skorzystania z usługi naszej firmy! Pomożemy dobrać najlepsze projekty budynków komercyjnych (wpisujące się nawet w najbardziej niestandardowe oczekiwania) i zadbamy o wszystkie etapy ich realizacji.

Budowa budynków komercyjnych | Scalio

Budowa biurowca krok po kroku

Budowa biurowca to skomplikowany proces logistyczny, który składa się z wielu następujących po sobie etapów. Od wyboru działki pod budowę do momentu oddania kluczy do gotowego budynku następuje szeroki wachlarz prac, które wymagają odpowiedniego rozplanowania oraz dozoru. Firma Scalio działa jako generalny wykonawca, który dobiera podwykonawców i nadzoruje ich pracę oraz odbiera poszczególne etapy. Dzięki nieustannemu nadzorowi inwestor ma gwarancję, że wszystkie prace zostaną wykonane poprawnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wytycznymi, które zawiera konkretny projekt biurowca.

Budowa biurowca krok po kroku

Budowa biur musi zostać poprzedzona doborem odpowiedniej działki. Najważniejsza jest jej lokalizacja (dobrze dopasowana do indywidualnych potrzeb inwestora) oraz wielkość pasująca do skali realizacji.

Podczas poszukiwania działki pod budowę należy sprawdzić:

 • poziom wód gruntowych,
 • warunki glebowe,
 • Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego lub decyzję o warunkach zabudowy,
 • księgę wieczystą (pod kątem własności i ewentualnych praw osób trzecich do wybranego gruntu),
 • komunikację z kluczowymi częściami miasta – dostęp do dróg publicznych, dogodność dojazdu,
 • otaczającą infrastrukturę,
 • wielkość i kształt działki – warto wziąć pod uwagę nie tylko aktualną wielkość budynku, ale także możliwość rozbudowy biznesu w przyszłości.

Potrzebują Państwo wsparcia podczas poszukiwania idealnej działki pod budowę obiektu komercyjnego? Nasi specjaliści pomogą wyszukać najlepsze grunty i dokładnie przeanalizują wybrane działki. Weźmiemy pod uwagę warunki techniczne, infrastrukturę oraz sytuację geodezyjną i prawną.

Projekty – biurowce

Projekt biurowca to kolejny etap poprzedzający prace budowlane.

Zgodnie z obecnymi przepisami (art. 34 ust. 3 prawa budowlanego) należy przygotować dokumentację, na którą składają się 3 części:

 • projekt zagospodarowania działki lub terenu,
 • projekt architektoniczno-budowlany,
 • projekt techniczny.

Projekty budynków komercyjnych muszą z jednej strony skupiać się na ich maksymalnej funkcjonalności, a z drugiej na estetyce. Biurowce stanowią wizytówkę firmy i pełnią funkcję reprezentacyjną. Atrakcyjny design zapewnia większy prestiż w oczach klientów, potencjalnych partnerów biznesowych oraz przyszłej kadry pracowniczej. Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni poprawia komfort pracy, co przekłada się na wzrost wydajności zespołu. Architekt, przygotowujący projekt biurowca bądź obiektu handlowego, powinien zadbać nie tylko o oryginalny wygląd budynku, ale także dopasować swoją wizję do branży, w której działa firma i wypracowanego już przez nią wizerunku.

Podczas opracowywania projektu bierzemy pod uwagę m.in.:

 • przeznaczenie obiektu,
 • wielkość budynku,
 • kształt bryły,
 • liczbę pomieszczeń i ich przeznaczenie,
 • zagospodarowanie terenu wokół obiektu,
 • wizerunek marki klienta i jego strategię marketingową.

Nasz pracownik przeprowadzi z Państwem szczegółowy wywiad dotyczący firmy oraz oczekiwań względem projektowanego obiektu. Na podstawie zebranych informacji, doświadczony architekt przygotuje projekt koncepcyjny. Na tym etapie klient może zasugerować ewentualne zmiany i poprawki do wprowadzenia, aby ostateczny projekt biurowca idealnie wpisywał się w potrzeby Państwa firmy. Dopiero po akceptacji projektu koncepcyjnego, przystąpimy do dalszej pracy nad projektem budowlanym i wykonawczym.

Budowa biur i kompleksów handlowych – formalności

Budowa biur musi spełniać szereg wymogów formalnych wynikających z obowiązujących przepisów prawa budowlanego. Nasz architekt oprze się o Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego bądź decyzję o warunkach zabudowy. Dzięki temu przygotowane projekty biurowców sprawnie uzyskają zgodę stosownych urzędów na ich realizację. Firma Scalio działa jako generalny wykonawca, dlatego pomagamy naszym klientom na wszystkich etapach. Nie tylko sporządzamy projekty budynków komercyjnych zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i warunkami, ale także pomagamy inwestorom dopełnić formalności potrzebnych, aby uzyskać pozwolenie na budowę.

Budowa biurowca

Po przygotowaniu projektu i uzyskaniu pozwolenia na budowę, można przystąpić do właściwych prac. Budowa biurowca wolnostojącego lub całego kompleksu budynków komercyjnych wymaga przygotowania terenu pod budowę i wykonania fundamentów.

Kolejne etapy to:

 • stan surowy otwarty – obejmuje ściany zewnętrzne i wewnętrzne, stropy, więźbę wraz z pokryciem dachowym oraz schody,
 • stan surowy zamknięty – obejmuje nie tylko konstrukcję nośną i dach, ale także stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne. Budynek na tym etapie jest już zabezpieczony przed działaniem czynników zewnętrznych (opady deszczu, śnieg, mróz),
 • stan deweloperski – jego zakończenie oznacza przygotowanie budynku do wykańczania wnętrz. W tym stanie budynek komercyjny posiada ocieplenie, doprowadzone wszystkie przyłącza oraz wykończone elewacje, ściany i podłogi,
 • prace pod klucz – etap ten obejmuje prace wykończeniowe, których zakończenie oznacza, że budynek jest przygotowany na wprowadzenie się firmy (bez konieczności wykonywania dodatkowych prac z wyjątkiem przewiezienia i skręcenia mebli). Nasi podwykonawcy m.in. kładą połogi, malują ściany, montują wszystkie drzwi wewnętrzne oraz urządzenia sanitarne w łazienkach.

Projekty i budowa biur z firmą Scalio – dlaczego warto nam zaufać?

Początki naszej działalności w branży budowlanej sięgają 1994 roku. Obecnie firma Scalio działa jako generalny wykonawca, który wykonuje projekty budynków komercyjnych i zajmuje się ich kompleksową realizacją. Wśród naszych realizacji znalazła się m.in. budowa biurowców wolnostojących, sklepów wielkopowierzchniowych oraz całych kompleksów handlowych. Zespół tworzą doświadczeni kierownicy budowy, architekci i inni specjaliści z sektora budowlanego, którzy dbają o sprawną realizację projektu klienta. Doskonała znajomość branży oraz współpraca z rozbudowanym gronem sprawdzonych podwykonawców pozwala nam sprawnie zrealizować nawet niestandardowe i najbardziej wymagające inwestycje.

Budowa biur wspólnie z firmą Scalio to gwarancja:

 • przygotowania projektu idealnie dopasowanego do specyficznych wymogów Państwa firmy,
 • wykonania budynków o niepowtarzalnym designie, który wyróżnia się na tle szarej konkurencji,
 • połączenia funkcjonalności z estetyką wpisującą się w aktualne trendy architektoniczne,
 • doboru najlepszych materiałów budowlanych (stawiamy przede wszystkim na elementy stalowe i żelbetowe, które łączą najwyższą wytrzymałość z nowoczesnym wyglądem),
 • wsparcia na etapie dopełniania formalności potrzebnych do uzyskania pozwolenia na budowę,
 • bieżącego nadzoru nad jakością i terminowością prac wykonywanych przez podwykonawców budowlanych,
 • dokładna weryfikacja zakończonych etapów i ich akceptacja wyłącznie wtedy, gdy wykonane prace spełniają najbardziej restrykcyjne wymogi,
 • przejęcia od inwestora pełnej odpowiedzialności za inwestycję aż do momentu wydania pozwolenia na użytkowanie wybudowanego obiektu.

Poszukują Państwo generalnego wykonawcy, dla którego budowa biur i innych obiektów komercyjnych to proste zadanie wykonywane już od wielu lat? Zależy Państwu, aby inwestycja została ukończona w terminie, a stworzony budynek był ergonomiczny, funkcjonalny i doskonale wpisywał się w wizerunek firmy? Zapraszamy do zapoznania się z przykładami naszych dotychczasowych realizacji i skorzystania z kompleksowych usług Scalio.

Hörmann Polska
Komorniki 2023
1 121,95 m2

BLUM BE6
Jasin k/Swarzędza
2021
6326,81 m2

ELMAX Group
Wronki 2021
4924 m2

4EXPO
Suchy Las k/Poznania
2017
6400 m2

KONPACK
Konin 2022
5500 m2

Browar Za Miastem
Rumianek 2021
1245,3 m2

GRAFMAJ AM
Poznań 2013
5042 m2

Formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez administratora danych osobowych Scalio sp. z o.o. z siedzibą w Orzeszkowie. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Informacje o podstawach i zasadach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności w zakładce RODO. *

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.