Design and build

Praca w tym systemie to kompleksowe podejście do inwestycji.

Formuła ta umożliwia dopasowanie procesu inwestycyjnego do potrzeb Inwestora. Usprawnia proces i znacznie skraca czas realizacji, zaś koszty zostają zoptymalizowane.

W odróżnieniu od tradycyjnego systemu „Buduj”, system "Zaprojektuj i wybuduj" przenosi większość działań na Generalnego Wykonawcę, który ponosi odpowiedzialność za wszystkie procesy, począwszy od projektu budynku, aż do oddania inwestycji do użytkowania.

System ten umożliwia Generalnemu Wykonawcy podjąć się przeprowadzenia prac budowlanych zgodnie z wizją Inwestora zachowując przy tym dużą swobodę działania i przestrzeń na optymalizację kosztów budowy.

Zalety:

  • Oszczędność czasu budowy poprzez płynne przechodzenie do kolejnych etapów
  • Ograniczenie ilości problemów po stronie Inwestora do minimum
  • Zmniejszenie kosztów inwestycji ze względu na zaangażowanie jednej firmy jako Generalnego Wykonawcy
  • Przemyślany i zoptymalizowany projekt pod kątem budowy i użytkowania
  • Wsparcie Inwestora przy załatwianiu formalności związanych z budową

Gwarantujemy Państwu sprawny przebieg całego procesu inwestycyjnego
Gwarantujemy Państwu zadowolenie oraz obiekt spełniający Państwa oczekiwania!

"Zaprojektuj i wybuduj" - czy to dobre rozwiązanie?

Kompleksowa realizacja inwestycji możliwa jest dzięki systemowi “zaprojektuj i wybuduj”, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku budowlanym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego modelu sposobu realizacji inwestycji, umowa zakłada istnienie dwóch zainteresowanych: zlecającego usługę inwestora oraz wykonawcę. Różnica polega na tym, że wykonawca jest w tym przypadku odpowiedzialny zarówno za realizację prac, ale także projektu oraz innych, niezbędnych dokumentów. Tego rodzaju formuła realizacji kontaktów nie bez powodu jest coraz bardziej doceniana na rynku i chętnie wykorzystywana zarówno w przypadku inwestycji komercyjnych, przemysłowych, deweloperskich czy w ramach zamówień publicznych. Czym dokładnie jest system “zaprojektuj i wybuduj” oraz jakie niesie korzyści - tego wszystkiego dowiedzą się Państwo właśnie tutaj.

Zalety systemu “zaprojektuj i wybuduj”

Zgodnie z powyższym opisem możemy wskazać na podstawowe korzyści płynące z możliwości kompleksowej realizacji zlecenia. Zaliczamy do nich przede wszystkim czas - ten rodzaj systemu gwarantuje nie tylko natychmiastowe rozpoczęcie prac, ale także, dzięki zaangażowaniu wyłącznie jednego wykonawcy, dużo szybszą realizację inwestycji.

Kwestią powiązaną z powyższym są także koszty - zaangażowanie w realizację inwestycji wyłącznie jednej firmy znacznie je ogranicza, a dodatkowo redukuje dodatkowy nakład finansowy związany ze zmianami i roszczeniami z powodu błędów.

Dodatkowo, system “zaprojektuj i wybuduj” gwarantuje także dużo szybszy i skuteczniejszy przepływ wiadomości, eliminując w ten sposób błędy oraz niedomówienia, które są najczęstszą przyczyną opóźnień realizacji inwestycji w modelu tradycyjnym.

Zaangażowanie wyłącznie jednej firmy, która gwarantuje kompleksowość realizacji zlecenia, związane jest także z tym, że jest ona jedynym odpowiedzialnym za całość budowy, a więc nie ma możliwości rozmycia odpowiedzialności i zrzucania jej na innego współwykonawcę.

Na czym polega system “zaprojektuj i wybuduj”?

Wszystko rozpoczyna się od złożenia przez inwestora zapytania ofertowego. Zawarte są w nim niezbędne informacje na temat przeznaczenia i funkcjonalności inwestycji, a także wszystkie wymagania techniczne, architektoniczne, materiałowe oraz ekonomiczne.

Na pierwszym jej etapie zainteresowani wykonawcy odpowiadają na nie przesyłając ogólne informacje na temat swoich kwalifikacji technicznych oraz możliwości wykonawczych. Pośród nich inwestor dokonuje selekcji, a potencjalni wykonawcy zostają poproszeni o nadesłanie szczegółowej oferty opartej na własnoręcznie wykonanej koncepcji projektowej oraz założeń technologicznych. Pośród uzyskanych odpowiedzi inwestor wybiera najbardziej korzystną dla niego ofertę, aby rozpocząć współpracę z jej wykonawcą. Umowa już na tym etapie sporządzana jest przez wykonawcę.

Ten nowoczesny model realizacji inwestycji przenosi zatem większość obowiązków na wykonawcę. Oznacza to, że będzie on odpowiedzialny nie tylko za budowę, ale także pełną dokumentację wraz z projektem oraz uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień oraz pozwoleń. Taki rodzaj realizacji kontraktów pozwala z jednej strony na swobodę firmy realizującej zlecenie, która w oparciu o zaakceptowaną przez klienta koncepcję, prowadzi prace zgodnie ze swoimi umiejętnościami oraz sprawdzonymi przez siebie rozwiązaniami, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialności. Z drugiej strony, kompleksowa realizacja kontraktu to ogromna oszczędność nie tylko pieniędzy i czasu, ale przede wszystkim zaangażowania inwestora, który nie musi zatrudniać kilku innych wykonawców do wykonania projektu oraz budowy obiektów.

Zalety współpracy z Scalio

Firma mająca odpowiednie doświadczenie oraz możliwości wykonawcze gwarantuje szybką, sprawną i kompleksową realizację inwestycji w oparciu o system “zaprojektuj i wybuduj” nawet dla najbardziej wymagających klientów. Dzięki zaangażowaniu fachowców mogą Państwo liczyć na całościowe wykonanie budowy od projektu aż po realizację wraz z pracami wykończeniowymi. Scalio zapewnia kadry zarządzające na najwyższym poziomie, dzięki czemu prace zawsze przebiegają terminowo i profesjonalnie, a dzięki własnym zakładom prefabrykacji betonowych i stalowych, nasza oferta skierowana jest do wszelkiego rodzaju branż: komercyjnej, przemysłowej, deweloperskiej czy publicznej

Formularz kontaktowy

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu przez administratora danych osobowych Scalio sp. z o.o. z siedzibą w Orzeszkowie. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Informacje o podstawach i zasadach dotyczących przetwarzania Państwa danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności w zakładce RODO. *

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną.