+48 721 722 546     |         sprzedaz@scalio.pl

Ekspert radzi 

Data publikacji: 28.06.2022 r. | Przeczytasz w 6 min.

 

Obiekt przemysłowy – jak wygląda planowanie budowy?

 

Rozwijające się przedsiębiorstwo magazynowe lub produkcyjne często niesie za sobą konieczność rozbudowy hali lub nawet budowy zupełnie nowej przestrzeni. Jest to niezwykle ważna decyzja, ponieważ wiąże się ze sporymi kosztami inwestycyjnymi, a także z koniecznością podjęcia szeregu czynności formalnych, by w ogóle móc przystąpić do prac.


Czytaj więcej

Data publikacji: 02.06.2022 r. | Przeczytasz w 3 min.

 

Budownictwo komercyjne

 

Budynki komercyjne to wszelkiego rodzaju obiekty, w których prowadzi się działalność gospodarczą. Nieruchomości te dzielimy przede wszystkim na biurowe, usługowe oraz handlowe. Każdy z tych obiektów ma odmienne potrzeby dotyczące przestrzeni oraz zastosowanych systemów.


Czytaj więcej

Data publikacji: 24.05.2022 r. | Przeczytasz w 2 min.

 

Oryginalny wygląd i maksimum funkcjonalności - nowoczesne obiekty biurowe

 

Nowoczesne budownictwo powinno skupiać się nie tylko na znakomitym wyglądzie i architekturze obiektów, ale również na ich funkcjonalności. Tyczy się to zarówno biurowców, jak i budynków handlowych, przemysłowych oraz mieszkalnych. Tego typu obiekty powinny spełniać wszystkie potrzeby inwestora, a dodatkowo być dostosowane do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Istnieje kilka charakterystycznych cech, którymi powinien odznaczać się każdy nowoczesny budynek.


Czytaj więcej

Data publikacji: 03.03.2022 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Co składa się na wycenę budowy hali magazynowej?

 

Osoby, które choć nieco zagłębiły się w tematykę związaną z budową hali magazynowej, mogły zauważyć, że koszty związane z inwestycją są bardzo różne. Zależy to oczywiście od wielu czynników takich jak wielkość działki, dostępność mediów, wymagań pożarowych wielkość obiektu (powierzchni oraz kubatury), rodzaj użytych materiałów, kształt bryły czy zastosowane w niej technologie. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który bardziej szczegółowo wyjaśni, na jakich konkretnie czynnikach polegają wydatki związane z tego rodzaju obiektem.


Czytaj więcej

Data publikacji: 09.02.2022 r. | Przeczytasz w 3 min.

 

Koszt budowy hali magazynowej

 

Podobnie jak w przypadku każdej innej inwestycji, koszt kompleksowej budowy hali magazynowej zależy od bardzo wielu czynników. Należy brać pod uwagę nie tylko sam koszt materiałów oraz prac budowlanych, ale także koszt badań geologicznych, projektu, wykonania montażu wszelkiego rodzaju instalacji, a także zagospodarowanie terenu dookoła obiektu. Dopiero kompleksowe opracowanie planu inwestycji pokazuje realne koszty, jakie poniesie inwestor w celu stworzenia hali magazynowej o określonych rozmiarach. 
Czytaj więcej

Data publikacji: 10.11.2021 r. | Przeczytasz w 3 min.

 

Jak wygląda budowa hal przemysłowych?

 

Niezależnie od rodzaju realizowanego obiektu, musi on spełniać podstawowe wymagania takie jak funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Hale przemysłowe zarówno magazynowe, jak i produkcyjne, są szczególnym rodzajem inwestycji, dlatego przygotowaliśmy artykuł, w którym dowiedzą się Państwo więcej na temat specyfiki ich budowy oraz wymagań, jakie muszą spełniać. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem, który rozwieje Państwa pytania  i wątpliwości dotyczące tego rodzaju inwestycji.
Czytaj więcej

Data publikacji: 20.07.2021 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Najczęstsze błędy podczas budowy

 

Każda inwestycja, niezależnie czy jest to obiekt mieszkalny, usługowy czy handlowy – w przypadku wystąpienia błędów w budowie może łatwo prowadzić do bardzo problematycznej sytuacji. Zależnie od miejsca wystąpienia nieprawidłowości może być ona związana jedynie z poprawieniem kilku detali, jednak w najgorszych przypadkach będzie oznaczała demontaż elementów dobrze wykonanych w celu dotarcia do źródła problemu.
Czytaj więcej

Data publikacji: 25.06.2021 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Inwestycja to nie tylko to, co widzimy na zewnątrz

 

Projektując dom lub inny obiekt, wyobrażamy sobie jego ostateczny wygląd, którego oczekujemy od ekipy budowlanej, która została zaangażowana w jego budowę. To, co widoczne na pierwszy rzut oka to efekt końcowy, jednak bezpieczeństwo i funkcjonalność powstałej przestrzeni to nie tylko to, co znajduje się na zewnątrz, ale także wewnątrz murów.  

Czytaj więcej 

Data publikacji: 26.05.2021 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Kim jest kierownik budowy? Jakie obowiązki wchodzą w zakres generalnego wykonawstwa?

 

Rozwiązanie, które polega na zaangażowaniu wyłącznie jednej firmy w kompleksową realizację całości prac budowlanych danej nieruchomości nazywane jest systemem generalnego wykonawstwa. Wybrana firma zajmuje się każdym etapem od przygotowania fundamentów, przez stworzenie konstrukcji, aż po montaż instalacji. To właśnie dlatego na generalnym wykonawcy spoczywa obowiązek synchronizacji i koordynacji każdego poszczególnego etapu prac.

Czytaj więcej

Data publikacji: 25.05.2021 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Wybór generalnego wykonawcy – od czego zacząć?

 

Decyzja o realizacji inwestycji przez generalnego wykonawcę zapewnia komfort inwestora, który całość prac budowlanych powierza tylko i wyłącznie jednemu przedsiębiorstwu. Aby realizacja przebiegła pomyślnie niezbędne jest jednak wybranie firmy, która zagwarantuje wysoką jakość oferowanych usług oraz swoje wieloletnie doświadczenie. Jest to o tyle istotne, że w przeciwieństwie do przedsiębiorstw zajmujących się jedynie jedną dziedziną budownictwa, na generalnym wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za realizację każdego etapu budowy obiektu.

Czytaj więcej

Data publikacji: 27.04.2021 r. | Przeczytasz w 3 min.

 

Kim jest generalny wykonawca? Na czym polega system generalnego wykonawstwa?

 

Budowa dowolnego obiektu: mieszkalnego, handlowego czy biurowego wymaga pracy doświadczonych profesjonalistów. Generalne wykonawstwo jest rozwiązaniem, które umożliwia powierzenie prac budowlanych w ręce specjalistów, którzy zajmą się kompleksową realizacją inwestycji. W tym artykule znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat tego rodzaju systemu oferowanego przez różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Data publikacji: 7.04.2021 r. | Przeczytasz w 1 min.

 

Najpopularniejsze mity budowlane - prawda czy fałsz?

 

Czy wiedziałeś, że Wielki Mur Chiński wcale nie jest widoczny z kosmosu, człowiek wykorzystuje możliwości mózgu w całości, a nie zaledwie w 10 proc., a Einstein, wbrew popularnemu przekonaniu był świetnym uczniem? Czytaj więcej

Formularz kontaktowy