Ekspert radzi

Data publikacji: 26.05.2021 r.

 

Kim jest kierownik budowy? Jakie obowiązki wchodzą w zakres generalnego wykonawstwa?

 

Rozwiązanie, które polega na zaangażowaniu wyłącznie jednej firmy w kompleksową realizację całości prac budowlanych danej nieruchomości nazywane jest systemem generalnego wykonawstwa. Wybrana firma zajmuje się każdym etapem od przygotowania fundamentów, przez stworzenie konstrukcji, aż po montaż instalacji. To właśnie dlatego na generalnym wykonawcy spoczywa obowiązek synchronizacji i koordynacji każdego poszczególnego etapu prac.

Czytaj więcej

Data publikacji: 25.05.2021 r.

 

Wybór generalnego wykonawcy – od czego zacząć?

 

Decyzja o realizacji inwestycji przez generalnego wykonawcę zapewnia komfort inwestora, który całość prac budowlanych powierza tylko i wyłącznie jednemu przedsiębiorstwu. Aby realizacja przebiegła pomyślnie niezbędne jest jednak wybranie firmy, która zagwarantuje wysoką jakość oferowanych usług oraz swoje wieloletnie doświadczenie. Jest to o tyle istotne, że w przeciwieństwie do przedsiębiorstw zajmujących się jedynie jedną dziedziną budownictwa, na generalnym wykonawcy spoczywa odpowiedzialność za realizację każdego etapu budowy obiektu.

Czytaj więcej

Data publikacji: 27.04.2021 r.

 

Kim jest generalny wykonawca? Na czym polega system generalnego wykonawstwa?

 

Budowa dowolnego obiektu: mieszkalnego, handlowego czy biurowego wymaga pracy doświadczonych profesjonalistów. Generalne wykonawstwo jest rozwiązaniem, które umożliwia powierzenie prac budowlanych w ręce specjalistów, którzy zajmą się kompleksową realizacją inwestycji. W tym artykule znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje na temat tego rodzaju systemu oferowanego przez różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Czytaj więcej

Data publikacji: 7.04.2021 r.

 

Najpopularniejsze mity budowlane - prawda czy fałsz?

 

Czy wiedziałeś, że Wielki Mur Chiński wcale nie jest widoczny z kosmosu, człowiek wykorzystuje możliwości mózgu w całości, a nie zaledwie w 10 proc., a Einstein, wbrew popularnemu przekonaniu był świetnym uczniem? Czytaj więcej

Formularz kontaktowy